Serwis komputerowy - naprawa laptopów

SERWIS LAPTOPÓW i KOMPUTERÓW

DIAGNOSTYKA –  sprzętowa i programowa.

WYMIANA KOMPONENTÓW – dysków, pamięci, klawiatur, matryc, płyt głównych, gniazd zasilania, taśm łączących, obudów itp.

ROZBUDOWA I MODERNIZACJA zwiększenie pojemności dysków oraz pamięci, instalacja systemów operacyjnych oraz dodatkowego oprogramowania.

KOMPUTEROWE SPA – czyszczenie i konserwacja układów chłodzenia, obudów, klawiatur, matryc oraz zabezpieczenie antystatyczne.

POWAŻNE USTERKI – zalanie, uszkodzenie po przepięciu lub burzy, upadek, przygniecenie.

LOKALNY SERWIS LAPTOPÓW i KOMPUTERÓW

Oferujemy szybką naprawę laptopa lub komputera w Twojej okolicy.
Nasz serwis laptopów i komputerów od lat wspiera klientów z pobliskich miejscowości: Wieprz, Andrychów, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Sucha Beskidzka, Zator, Oświęcim, Osiek, Kęty, Kozy itp.

NA MIEJSCU | Z DARMOWYM PARKINGIEM | BEZ STANIA W KORKACH
Od poniedziałku do piątku w godzinach: 8-18, w soboty 9-15.
Większość napraw wykonujemy tego samego dnia !

SERWIS LAPTOPÓW i KOMPUTERÓW na odległość - ONLINE

Jeśli nie jesteś w stanie odwiedzić osobiście naszego serwisu komputerowego, to zapraszamy do skorzystania z usługi serwisu online.

ZGŁOŚ USTERKĘ | SPAKUJ SPRZĘT | WYŚLIJ DO NAS
MY ZAJMIEMY SIĘ RESZTĄ !

BEZ WYCHODZENIA Z DOMU | SZYBKO i WYGODNIE
Większość napraw z dostawą do domu realizujemy w 3 dni robocze.

Serwis laptopów – kiedy oddać laptop do naprawy?

Co robić, gdy laptop znajdzie się w stanie, który uniemożliwia dalszą pracę? Albo nawet nie tyle uniemożliwia, co znacznie ją utrudnia? Czy wymieniać sprzęt na nowy? A może jednak istnieje szansa, żeby odratować ten dotychczasowy, oszczędzając przy tym całkiem sporo pieniędzy? W oczywisty sposób ta druga opcja wydaje się znacznie bardziej kusząca. Oczywiście pod warunkiem, że naprawy dokona profesjonalny serwis komputerowy.

W MikroBajcie pomożemy rozwiązać Twój problem z laptopem

Gdy przyniesiesz sprzęt do naszego serwisu laptopów (a także innego hardware’u – komputerów stacjonarnych, drukarek, skanerów itp.), możesz liczyć na pełną, szczegółową diagnostykę problemu. To dość istotne, ponieważ nie sztuką jest wymienić wszystko, nie dociekając faktycznej istoty problemu. W MikroBajcie zwracamy jednak uwagę na szczegóły, weryfikując stan techniczny i ustalając nie tylko przyczynę problemu, lecz również możliwe sposoby jego rozwiązania i… perspektywy na dalsze działanie urządzenia.

Dlaczego jest to tak bardzo istotne? Ponieważ właśnie dzięki temu można ustalić, że w jednym przypadku wystarczy wymiana, czy nawet podreperowanie, konkretnej części, a w innym konieczne będą bardziej gruntowe prace lub zastąpienie całej grupy podzespołów. Trafna ocena sytuacji sprawia, że cena naprawy komputera będzie na tyle niska, na ile to w danej sytuacji możliwe. Ba, bywają sytuacje, w których tak naprawdę wystarczy gruntowne wyczyszczenie wnętrza laptopa, by nadal mógł on pracować.

Z drugiej strony, jeśli problem będzie poważniejszy, lepiej prace serwisowe przeprowadzić w pełni, niż opierać się na półśrodkach, które mogłyby się wiązać z szybkim powtórzeniem problemu.

Serwis laptopa
Wymiana pamięci ram w laptopie

Zlecenie naprawy laptopa szybko i wygodnie

Wybierając serwis laptopów, warto znaleźć bezpośredniego wykonawcę napraw, najlepiej blisko własnej miejscowości (czy będzie to Wieprz, Andrychów, Wadowice, Zator, Kęty, Oświęcim, a nawet Bielsko-Biała czy Kraków). Masz wtedy okazję przekonać się, że osoby, którym przekazujesz sprzęt, faktycznie zajmują się od lat pracami serwisowymi, ręczącymi własną, osobistą reputacją, a nie tylko anonimowymi ludźmi, z którymi klienci nie mają styczności. To dość istotne, ponieważ prawdziwi profesjonaliści prowadzą naprawy w taki sposób, aby być później polecanymi.

To jednak nie wszystko. Lokalny serwis komputerowy zazwyczaj działa po prostu znacznie szybciej, co siłą rzeczy przekłada się na znaczny komfort właściciela sprzętu. Szybsza naprawa to szybsza możliwość ponownego korzystania z urządzenia – a przecież nie wszyscy mogą sobie pozwolić na długotrwałą przerwę od użytkowania laptopa. Szczególnie w przypadku zastosowań związanych z pracą zawodową.

Zauważ też, że w przypadku lokalnego serwisu komputerowego, takiego jak MikroBajt, możesz liczyć na to, że po zakończeniu napraw, zostaniesz poinformowany o tym, że sprzęt jest gotowy do odbioru. Nie tu problemu z całym harmonogramem zadań i zwlekaniem na ostatnią z przewidzianych procedurami chwilę. Komputer lub urządzenie peryferyjne jest serwisowane, gdy tylko pojawiają się moce przerobowe, a informacja wędruje do Ciebie wtedy, gdy tylko cała „operacja” dobiegnie końca.

Pamięć operacyjna RAM

Czy naprawa to zawsze rozkręcanie sprzętu?

Okazuje się, że nie. Bywa, że problem wynika z na przykład przepełnienia dysku, konieczności usunięcia wirusów, czy rozwiązania problemów z tablicą partycji, która w przypadku uszkodzenia, może uniemożliwiać uruchomienie systemu, który realnie nadal na dysku jest. W takich sytuacjach osoby nietechniczne zwykle są w kropce – tymczasem serwis komputerowy może dość szybko problem rozwiązać. Zwłaszcza lokalny, w którym nie trzeba odsyłać maszyny do kolejnych punktów.

Dlaczego warto oddać laptop do naprawy?

Wiele osób, gdy zaczyna obserwować coraz częstsze zawieszenia lub spowolnienia komputera, w pierwszej kolejności uznaje, maszyna „dogorywa”. Bywa, że to prawda. Jednak niejednokrotnie sprawnie przeprowadzone prace serwisowe mogą odratować urządzenie.

Idealna jest sytuacja, w której serwisowanie następuje jeszcze wtedy, gdy zaczynają występować dopiero pierwsze objawy nadciągającej katastrofy. W takiej sytuacji można zapobiec ryzyku utraty danych. Jednak nawet po tak zwanym „pełnym padnięciu”, zawsze warto sprawdzić, czy urządzenie jest do odratowania. W końcu może się okazać, że problem jest stosunkowo błahy, a jego wyeliminowanie jest znacząco tańsze, aniżeli inwestycja w całkiem nowy laptop.

Gdzie oddać laptopa na serwis?

Wspomnieliśmy już powyżej, że dobrym wyborem jest lokalny serwis komputerowy. Napisaliśmy również dlaczego. Pozwól jednak, że dorzucimy jeszcze kilka argumentów.

O ile część serwisów funkcjonuje jedynie jako punkt napraw, o tyle istnieją i takie, które tematami komputerowymi zajmują się bardziej kompleksowo. Tak, jak ma to miejsce w MikroBajcie.

Ma to o tyle spore znaczenie, że jeżeli dany punkt prowadzi jednocześnie sklep z laptopami, bądź hurtownię komputerową (w przypadku MikroBajtu mowa jest o jednym i drugim), można śmiało założyć, że serwis posiada stały dostęp do rozmaitych części zamiennych. A to w praktyce oznacza, że naprawy są jeszcze szybsze, ponieważ znacznie rzadziej pojawia się konieczność sprowadzania jakiegoś elementu. Co więcej, nawet jeśli taka sytuacja nastąpi, kontakty sklepów i hurtowni są zazwyczaj doskonale wyrobione, a dostawy do nich prowadzone są regularnie.

SERWIS LAPTOPÓW – ciekawe informacje