Laptop poleasingowy dla dziecka, jak wybrać i czym się kierować, aby służył wiele lat.

utworzone przez | mar 12, 2023

W dzisiejszych czasach, kiedy wiele szkół zaczyna korzystać z technologii do edukacji, coraz częściej rodzice decydują się na zakup laptopa dla swoich dzieci. Nie jest to zaskakujące, ponieważ laptop to narzędzie, które ułatwia naukę, zapewnia dostęp do materiałów edukacyjnych w internecie, a także ułatwia kontakt z rówieśnikami.

W tym artykule poruszymy temat wyboru laptopa dla dziecka. Zdajemy sobie sprawę, że zakup laptopa dla dziecka może być nieco trudny, ponieważ trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników, takich jak specyfikacja, cena czy trwałość. Dlatego przeprowadzimy analizę czym się kierować przy zakupie i na co zwrócić uwagę. 

Kluczowe kwestie przy wyborze laptopa dla dziecka

Oto 8 wskazówek, które pomogą w wyborze laptopa dla dziecka. Są one konieczne, aby laptop był szybki, wydajny, a jednocześnie spełni wymagania szkolne.

  •  Rozmiar i waga

Wybierając laptop dla dziecka, należy zwrócić uwagę na jego rozmiar i wagę. Szukając laptopa dla dziecka, warto wybrać model z ekranem o przekątnej 13-14 cali, taki rozmiar jest łatwy do przenoszenia i nie zajmuje dużo miejsca. Dodatkowo laptop w tym rozmiarze jest świetnym kompromisem, jest na tyle mały, że jest lekki i przenośny, a zarazem tak duży, że jego użytkowanie jest wygodne i co najważniejsze nie niszczy wzroku.

  • Procesor

Procesor to serce laptopa. Im szybszy procesor, tym szybciej laptop będzie działał. Szczególnie ważne jest, to gdy dziecko używa laptopa do zadań szkolnych i projektów. Warto wybrać laptop z procesorem o mocy minimum 2 GHz, np. Intel Core i3, i5, lub odpowiednik AMD. Wybór takiego procesora zapewni płynną pracę dla większości zainstalowanych programów.

  •  Pamięć RAM

Im więcej pamięci RAM, tym szybciej laptop będzie działał. Minimum, które powinno wystarczyć na odrabianie zadań szkolnych, to 4 GB. Jeśli jednak dziecko ma zamiar korzystać z bardziej wymagających programów, warto rozważyć laptop z pamięcią 8 GB i możliwością jej rozbudowy na przyszłość.

  •  Dysk twardy

Dysk twardy to miejsce, gdzie przechowywane są dane. Warto wybrać laptop z co najmniej 128 GB pamięci (lub więcej), aby dziecko miało wystarczająco miejsca na przechowywanie plików, zdjęć itp. Dobrym wyborem będzie pamięć w oparciu o dysk SSD, który w porównaniu do dysku HDD zapewnia szybsze uruchamianie systemu i programów, a jednocześnie jest trwalszy i odporny np. na wstrząsy czy upadki.

  •  Bateria

Bateria to ważny element każdego laptopa, zwłaszcza jeśli dziecko ma korzystać z niego poza domem, np. u dziadków. Dobry laptop dla dziecka powinien mieć baterię o sporej pojemności tak, aby wytrzymała ciągłą pracę laptopa na poziomie 3-5 godzin. Wtedy dziecko będzie mogło korzystać z laptopa przez większą część dnia bez potrzeby ładowania.

  •  Wytrzymałość

Dzieci często nie są zbyt delikatne wobec sprzętu elektronicznego, dlatego warto wybrać laptop, który będzie w stanie wytrzymać wiele, np. drobne upadki czy uderzenia. Dobrze więc jest wybrać laptop, który jest wytrzymały i wykonany z trwałych materiałów. Nowe laptopy zwłaszcza z elektormarektu są plastikowe, przez co bardziej podatne na uszkodzenia. Przełomem w tej kwestii są laptopy poleasingowe, które w większości przypadków są wykonane z aluminium lub stopu magnezu, co czyni je bardziej wytrzymałymi i odpornymi na uszkodzenia. Ten element układanki jest często decydującym przy wyborze odpowiedniego sprzętu dla dziecka.

  •  System operacyjny

Wybór systemu operacyjnego zależy od indywidualnych preferencji rodziców i dziecka. Dla dzieci jednak najlepszym wyborem będzie laptop z systemem Windows. W szkołach nauka teoretyczna, jak i praktyczna (przy komputerze) oparta jest właśnie o taki system operacyjny.

  •  Cena

Nie zawsze rodzice mogą pozwolić sobie na zakup nowego, drogiego laptopa, zwłaszcza że cena przystępnego sprzętu w sklepie często waha się w przedziale 3-5 tys. zł. Warto wówczas rozważyć zakup laptopa poleasingowego. Firmy takie jak MIKORBAJT oferują szeroki wybór używanych, biznesowych laptopów, które są w stanie sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Warto zaznaczyć, że takie laptopy są zazwyczaj połowę tańsze niż nowe urządzenia, a ich szybkość jest przynajmniej porównywalna jak nie szybsza. Atrakcyjność ceny sprawa, że jest to najczęstszy element podczas wyboru laptopa dla dziecka.

Laptop poleasingowy dla dziecka – jakie są jego atuty?

Laptopy poleasingowe to biznesowe modele, które były wcześniej wykorzystywane w firmach, a następnie zostały odkupione przez tzw. firmy poleasingowe. W większości przypadków są to komputery, które były używane przez określony czas (np. 2 lata), ale nie oznacza to, że są one zużyte i nie nadają się już do użytku. Zazwyczaj takie laptopy przeszły specjalistyczne przeglądy i konserwacje, dzięki czemu są one gotowe do dalszego użytku. Co więcej, laptopy poleasingowe zwykle są sprzedawane w atrakcyjnej cenie, która jest o wiele niższa od ceny nowego laptopa.

Kolejnym atutem laptopów poleasingowych jest fakt, że zwykle są one wykonane z profesjonalnych komponentów. Firmy, które wcześniej je wykorzystywały, często inwestują dużo pieniędzy w sprzęt, który jest wytrzymały i niezawodny. Dlatego też można liczyć na to, że laptop poleasingowy będzie miał mocniejszą konstrukcję niż budżetowy laptop z elektromarketu przeznaczony dla użytkowników domowych.

Warto zwrócić uwagę na to, że laptopy poleasingowe często są wyposażone w wiele przydatnych funkcji i komponentów, takich jak szybkie procesory, pamięć RAM czy dyski SSD. Dzięki temu dziecko będzie mogło pracować sprawnie i wydajnie, co znacznie ułatwi realizację zadań szkolnych, projektów, a także zabawę.

Podsumowując, wybierając laptop dla dziecka, warto zwrócić uwagę na procesor, pamięć RAM, dysk twardy, baterię, wytrzymałość oraz cenę. Patrząc obiektywnie najlepszym stosunkiem jakości, wytrzymałości i ceny będzie wybór laptopa poleasingowego.

Laptopy poleasingowe, które oferuje firma MIKORBAJT, są często znacznie tańsze niż nowe laptopy, a jednocześnie zapewniają wysoką wydajność, szybkość i trwałość. Warto rozważyć takie rozwiązanie, aby zapewnić dziecku odpowiednie narzędzie, które pomoże w nauce i komunikacji z rówieśnikami, a jednocześnie nie obciążyć zbytnio domowego budżetu.

CIEKAWE ARTYKUŁY: